2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Ağız ve Diş Sağlığı için kaç puan almak gerekir, Ağız ve Diş Sağlığı için kaç bine girmek gerekir, Ağız ve Diş Sağlığı sıralaması, Ağız ve Diş Sağlığı başarı sıralamaları, Ağız ve Diş Sağlığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Ağız ve Diş Sağlığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Ağız ve Diş Sağlığı taban puanları, 2 yıllık Ağız ve Diş Sağlığı sıralama, Ağız ve Diş Sağlığı 2 yıllık başarı sıralaması, Ağız ve Diş Sağlığı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Ağız ve Diş Sağlığı bölümü en az kaç puan gerekir.