2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Avcılık ve Yaban Hayatı için kaç puan almak gerekir, Avcılık ve Yaban Hayatı için kaç bine girmek gerekir, Avcılık ve Yaban Hayatı sıralaması, Avcılık ve Yaban Hayatı başarı sıralamaları, Avcılık ve Yaban Hayatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Avcılık ve Yaban Hayatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Avcılık ve Yaban Hayatı taban puanları, 2 yıllık Avcılık ve Yaban Hayatı sıralama, Avcılık ve Yaban Hayatı 2 yıllık başarı sıralaması, Avcılık ve Yaban Hayatı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Avcılık ve Yaban Hayatı bölümü en az kaç puan gerekir.