2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Ayakkabı Tasarım ve Üretimi için kaç puan almak gerekir, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi için kaç bine girmek gerekir, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi sıralaması, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi başarı sıralamaları, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Ayakkabı Tasarım ve Üretimi taban puanları, 2 yıllık Ayakkabı Tasarım ve Üretimi sıralama, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi 2 yıllık başarı sıralaması, Ayakkabı Tasarım ve Üretimi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Ayakkabı Tasarım ve Üretimi bölümü en az kaç puan gerekir.