2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Basım ve Yayım Teknolojileri için kaç puan almak gerekir, Basım ve Yayım Teknolojileri için kaç bine girmek gerekir, Basım ve Yayım Teknolojileri sıralaması, Basım ve Yayım Teknolojileri başarı sıralamaları, Basım ve Yayım Teknolojileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Basım ve Yayım Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Basım ve Yayım Teknolojileri taban puanları, 2 yıllık Basım ve Yayım Teknolojileri sıralama, Basım ve Yayım Teknolojileri 2 yıllık başarı sıralaması, Basım ve Yayım Teknolojileri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü en az kaç puan gerekir.