2022 TYT üniversiteye giriş sınavında Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz. Aşağıdaki sayıların biraz üzerinde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir.

Tablo: 2021 Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Lise diploma puanınızın en düşük 250, en yüksek 500 olacak şekilde ortaöğretim başarı puanına çevrilmiş halidir. Aşağıda yer alan OBP HESAPLA butonundan sonra diploma notunuzu girerek, online olarak obp puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

2022-2021 TYT Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Netleri

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü

Yks 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümü için kaç net gerekir? Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon yks net sayıları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon tyt net sayıları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.