2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon için kaç puan almak gerekir, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon için kaç bine girmek gerekir, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon sıralaması, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon başarı sıralamaları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon taban puanları, 2 yıllık Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon sıralama, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon 2 yıllık başarı sıralaması, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon en son giren sıralaması, temel yetenek testi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümü en az kaç puan gerekir.