2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı için kaç puan almak gerekir, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı için kaç bine girmek gerekir, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı sıralaması, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı başarı sıralamaları, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı taban puanları, 2 yıllık Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı sıralama, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2 yıllık başarı sıralaması, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü en az kaç puan gerekir.