2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Çocuk Gelişimi için kaç puan almak gerekir, Çocuk Gelişimi için kaç bine girmek gerekir, Çocuk Gelişimi sıralaması, Çocuk Gelişimi başarı sıralamaları, Çocuk Gelişimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Çocuk Gelişimi taban puanları, 2 yıllık Çocuk Gelişimi sıralama, Çocuk Gelişimi 2 yıllık başarı sıralaması, Çocuk Gelişimi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Çocuk Gelişimi bölümü en az kaç puan gerekir.