2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri için kaç puan almak gerekir, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri için kaç bine girmek gerekir, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri sıralaması, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri başarı sıralamaları, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri taban puanları, 2 yıllık Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri sıralama, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri 2 yıllık başarı sıralaması, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri bölümü en az kaç puan gerekir.