2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği için kaç puan almak gerekir, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği için kaç bine girmek gerekir, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği sıralaması, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği başarı sıralamaları, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği taban puanları, 2 yıllık Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği sıralama, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği 2 yıllık başarı sıralaması, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği bölümü en az kaç puan gerekir.