2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Dijital Fabrika Teknolojileri için kaç puan almak gerekir, Dijital Fabrika Teknolojileri için kaç bine girmek gerekir, Dijital Fabrika Teknolojileri sıralaması, Dijital Fabrika Teknolojileri başarı sıralamaları, Dijital Fabrika Teknolojileri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Dijital Fabrika Teknolojileri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Dijital Fabrika Teknolojileri taban puanları, 2 yıllık Dijital Fabrika Teknolojileri sıralama, Dijital Fabrika Teknolojileri 2 yıllık başarı sıralaması, Dijital Fabrika Teknolojileri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Dijital Fabrika Teknolojileri bölümü en az kaç puan gerekir.