2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Diş Protez Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Diş Protez Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Diş Protez Teknolojisi sıralaması, Diş Protez Teknolojisi başarı sıralamaları, Diş Protez Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Diş Protez Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Diş Protez Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Diş Protez Teknolojisi sıralama, Diş Protez Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Diş Protez Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Diş Protez Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.