2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi sıralaması, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi başarı sıralamaları, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi sıralama, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.