2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık E-Ticaret ve Pazarlama için kaç puan almak gerekir, E-Ticaret ve Pazarlama için kaç bine girmek gerekir, E-Ticaret ve Pazarlama sıralaması, E-Ticaret ve Pazarlama başarı sıralamaları, E-Ticaret ve Pazarlama taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık E-Ticaret ve Pazarlama Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt E-Ticaret ve Pazarlama taban puanları, 2 yıllık E-Ticaret ve Pazarlama sıralama, E-Ticaret ve Pazarlama 2 yıllık başarı sıralaması, E-Ticaret ve Pazarlama en son giren sıralaması, temel yetenek testi E-Ticaret ve Pazarlama bölümü en az kaç puan gerekir.