2022 TYT üniversiteye giriş sınavında Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz. Aşağıdaki sayıların biraz üzerinde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir.

Tablo: 2021 Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Lise diploma puanınızın en düşük 250, en yüksek 500 olacak şekilde ortaöğretim başarı puanına çevrilmiş halidir. Aşağıda yer alan OBP HESAPLA butonundan sonra diploma notunuzu girerek, online olarak obp puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

2022-2021 TYT Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Netleri

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü

Yks 2 yıllık Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı bölümü için kaç net gerekir? Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı yks net sayıları, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı tyt net sayıları, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.