2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Endüstri Ürünleri Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Endüstri Ürünleri Tasarımı sıralaması, Endüstri Ürünleri Tasarımı başarı sıralamaları, Endüstri Ürünleri Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Endüstri Ürünleri Tasarımı taban puanları, 2 yıllık Endüstri Ürünleri Tasarımı sıralama, Endüstri Ürünleri Tasarımı 2 yıllık başarı sıralaması, Endüstri Ürünleri Tasarımı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.