2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi sıralaması, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi başarı sıralamaları, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi sıralama, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.