2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon için kaç puan almak gerekir, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon için kaç bine girmek gerekir, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon sıralaması, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon başarı sıralamaları, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Engelliler İçin Gölge Öğreticilik Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon taban puanları, 2 yıllık Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon sıralama, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon 2 yıllık başarı sıralaması, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon en son giren sıralaması, temel yetenek testi Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon bölümü en az kaç puan gerekir.