2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Fidan Yetiştiriciliği için kaç puan almak gerekir, Fidan Yetiştiriciliği için kaç bine girmek gerekir, Fidan Yetiştiriciliği sıralaması, Fidan Yetiştiriciliği başarı sıralamaları, Fidan Yetiştiriciliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Fidan Yetiştiriciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Fidan Yetiştiriciliği taban puanları, 2 yıllık Fidan Yetiştiriciliği sıralama, Fidan Yetiştiriciliği 2 yıllık başarı sıralaması, Fidan Yetiştiriciliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Fidan Yetiştiriciliği bölümü en az kaç puan gerekir.