2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Gemi İnşaatı için kaç puan almak gerekir, Gemi İnşaatı için kaç bine girmek gerekir, Gemi İnşaatı sıralaması, Gemi İnşaatı başarı sıralamaları, Gemi İnşaatı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Gemi İnşaatı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Gemi İnşaatı taban puanları, 2 yıllık Gemi İnşaatı sıralama, Gemi İnşaatı 2 yıllık başarı sıralaması, Gemi İnşaatı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Gemi İnşaatı bölümü en az kaç puan gerekir.