2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Gemi Makineleri İşletmeciliği için kaç puan almak gerekir, Gemi Makineleri İşletmeciliği için kaç bine girmek gerekir, Gemi Makineleri İşletmeciliği sıralaması, Gemi Makineleri İşletmeciliği başarı sıralamaları, Gemi Makineleri İşletmeciliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Gemi Makineleri İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Gemi Makineleri İşletmeciliği taban puanları, 2 yıllık Gemi Makineleri İşletmeciliği sıralama, Gemi Makineleri İşletmeciliği 2 yıllık başarı sıralaması, Gemi Makineleri İşletmeciliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Gemi Makineleri İşletmeciliği bölümü en az kaç puan gerekir.