2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Grafik Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Grafik Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Grafik Tasarımı sıralaması, Grafik Tasarımı başarı sıralamaları, Grafik Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Grafik Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Grafik Tasarımı taban puanları, 2 yıllık Grafik Tasarımı sıralama, Grafik Tasarımı 2 yıllık başarı sıralaması, Grafik Tasarımı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Grafik Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.