2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım için kaç puan almak gerekir, Halkla İlişkiler ve Tanıtım için kaç bine girmek gerekir, Halkla İlişkiler ve Tanıtım sıralaması, Halkla İlişkiler ve Tanıtım başarı sıralamaları, Halkla İlişkiler ve Tanıtım taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Halkla İlişkiler ve Tanıtım taban puanları, 2 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım sıralama, Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2 yıllık başarı sıralaması, Halkla İlişkiler ve Tanıtım en son giren sıralaması, temel yetenek testi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü en az kaç puan gerekir.