2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi sıralaması, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi başarı sıralamaları, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi sıralama, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.