2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık İç Mekan Tasarımı için kaç puan almak gerekir, İç Mekan Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, İç Mekan Tasarımı sıralaması, İç Mekan Tasarımı başarı sıralamaları, İç Mekan Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık İç Mekan Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt İç Mekan Tasarımı taban puanları, 2 yıllık İç Mekan Tasarımı sıralama, İç Mekan Tasarımı 2 yıllık başarı sıralaması, İç Mekan Tasarımı en son giren sıralaması, temel yetenek testi İç Mekan Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.