2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü için kaç puan almak gerekir, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü için kaç bine girmek gerekir, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü sıralaması, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü başarı sıralamaları, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü taban puanları, 2 yıllık İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü sıralama, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü 2 yıllık başarı sıralaması, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü en son giren sıralaması, temel yetenek testi İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü bölümü en az kaç puan gerekir.