2021 TYT üniversiteye giriş sınavında İnternet ve Ağ Teknolojileri için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık İnternet ve Ağ Teknolojileri kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde İnternet ve Ağ Teknolojileri kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında İnternet ve Ağ Teknolojileri için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz.

Tablo: 2020 İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Ortaöğretim bitirme notları en küçüğü 250, en büyüğü 500 olmak üzere ortaöğretim başarı puanına dönüştürülür. Ortaöğretimde alınan 100 üzerinden diploma notu, 5 ile çarpılarak Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) dönüştürülür. Böylece, 50 olan en düşük diploma notu için OBP 250 olacak, en yüksek 100 olan diploma notu için de OBP 500 olacaktır. Diploma notu bildirilmeyen adayların diploma notu ile 50’nin altında olan diploma notları, 50 olarak değerlendirmeye alınır.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü
UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.
BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2020-2021 TYT İnternet ve Ağ Teknolojileri Netleri

tablo üst
İnternet ve Ağ Teknolojileri netleri

Yks 2 yıllık İnternet ve Ağ Teknolojileri kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümü için kaç net gerekir? İnternet ve Ağ Teknolojileri yks net sayıları, İnternet ve Ağ Teknolojileri tyt net sayıları, İnternet ve Ağ Teknolojileri taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.