2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği için kaç puan almak gerekir, İş Sağlığı ve Güvenliği için kaç bine girmek gerekir, İş Sağlığı ve Güvenliği sıralaması, İş Sağlığı ve Güvenliği başarı sıralamaları, İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt İş Sağlığı ve Güvenliği taban puanları, 2 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği sıralama, İş Sağlığı ve Güvenliği 2 yıllık başarı sıralaması, İş Sağlığı ve Güvenliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü en az kaç puan gerekir.