2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi sıralaması, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi başarı sıralamaları, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi sıralama, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.