2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Kuyumculuk ve Takı Tasarımı için kaç puan almak gerekir, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı için kaç bine girmek gerekir, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı sıralaması, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı başarı sıralamaları, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Kuyumculuk ve Takı Tasarımı taban puanları, 2 yıllık Kuyumculuk ve Takı Tasarımı sıralama, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı 2 yıllık başarı sıralaması, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümü en az kaç puan gerekir.