2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Makine Resim ve Konstrüksiyonu için kaç puan almak gerekir, Makine Resim ve Konstrüksiyonu için kaç bine girmek gerekir, Makine Resim ve Konstrüksiyonu sıralaması, Makine Resim ve Konstrüksiyonu başarı sıralamaları, Makine Resim ve Konstrüksiyonu taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Makine Resim ve Konstrüksiyonu Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Makine Resim ve Konstrüksiyonu taban puanları, 2 yıllık Makine Resim ve Konstrüksiyonu sıralama, Makine Resim ve Konstrüksiyonu 2 yıllık başarı sıralaması, Makine Resim ve Konstrüksiyonu en son giren sıralaması, temel yetenek testi Makine Resim ve Konstrüksiyonu bölümü en az kaç puan gerekir.