2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Marka İletişimi için kaç puan almak gerekir, Marka İletişimi için kaç bine girmek gerekir, Marka İletişimi sıralaması, Marka İletişimi başarı sıralamaları, Marka İletişimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Marka İletişimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Marka İletişimi taban puanları, 2 yıllık Marka İletişimi sıralama, Marka İletişimi 2 yıllık başarı sıralaması, Marka İletişimi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Marka İletişimi bölümü en az kaç puan gerekir.