2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi sıralaması, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi başarı sıralamaları, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi sıralama, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.