2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Mobilya ve Dekorasyon için kaç puan almak gerekir, Mobilya ve Dekorasyon için kaç bine girmek gerekir, Mobilya ve Dekorasyon sıralaması, Mobilya ve Dekorasyon başarı sıralamaları, Mobilya ve Dekorasyon taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Mobilya ve Dekorasyon Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Mobilya ve Dekorasyon taban puanları, 2 yıllık Mobilya ve Dekorasyon sıralama, Mobilya ve Dekorasyon 2 yıllık başarı sıralaması, Mobilya ve Dekorasyon en son giren sıralaması, temel yetenek testi Mobilya ve Dekorasyon bölümü en az kaç puan gerekir.