2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için kaç puan almak gerekir, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için kaç bine girmek gerekir, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları sıralaması, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları başarı sıralamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Muhasebe ve Vergi Uygulamaları taban puanları, 2 yıllık Muhasebe ve Vergi Uygulamaları sıralama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2 yıllık başarı sıralaması, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları en son giren sıralaması, temel yetenek testi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümü en az kaç puan gerekir.