2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Nüfus ve Vatandaşlık için kaç puan almak gerekir, Nüfus ve Vatandaşlık için kaç bine girmek gerekir, Nüfus ve Vatandaşlık sıralaması, Nüfus ve Vatandaşlık başarı sıralamaları, Nüfus ve Vatandaşlık taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Nüfus ve Vatandaşlık Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Nüfus ve Vatandaşlık taban puanları, 2 yıllık Nüfus ve Vatandaşlık sıralama, Nüfus ve Vatandaşlık 2 yıllık başarı sıralaması, Nüfus ve Vatandaşlık en son giren sıralaması, temel yetenek testi Nüfus ve Vatandaşlık bölümü en az kaç puan gerekir.