2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri için kaç puan almak gerekir, Ormancılık ve Orman Ürünleri için kaç bine girmek gerekir, Ormancılık ve Orman Ürünleri sıralaması, Ormancılık ve Orman Ürünleri başarı sıralamaları, Ormancılık ve Orman Ürünleri taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Ormancılık ve Orman Ürünleri taban puanları, 2 yıllık Ormancılık ve Orman Ürünleri sıralama, Ormancılık ve Orman Ürünleri 2 yıllık başarı sıralaması, Ormancılık ve Orman Ürünleri en son giren sıralaması, temel yetenek testi Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü en az kaç puan gerekir.