2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı için kaç puan almak gerekir, Otopsi Yardımcılığı için kaç bine girmek gerekir, Otopsi Yardımcılığı sıralaması, Otopsi Yardımcılığı başarı sıralamaları, Otopsi Yardımcılığı taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Otopsi Yardımcılığı Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Otopsi Yardımcılığı taban puanları, 2 yıllık Otopsi Yardımcılığı sıralama, Otopsi Yardımcılığı 2 yıllık başarı sıralaması, Otopsi Yardımcılığı en son giren sıralaması, temel yetenek testi Otopsi Yardımcılığı bölümü en az kaç puan gerekir.