2022 TYT üniversiteye giriş sınavında Pastacılık ve Ekmekçilik için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık Pastacılık ve Ekmekçilik kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık Pastacılık ve Ekmekçilik bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde Pastacılık ve Ekmekçilik kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında Pastacılık ve Ekmekçilik için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz. Aşağıdaki sayıların biraz üzerinde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir.

Tablo: 2021 Pastacılık ve Ekmekçilik bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Lise diploma puanınızın en düşük 250, en yüksek 500 olacak şekilde ortaöğretim başarı puanına çevrilmiş halidir. Aşağıda yer alan OBP HESAPLA butonundan sonra diploma notunuzu girerek, online olarak obp puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

2022-2021 TYT Pastacılık ve Ekmekçilik Netleri

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü

Yks 2 yıllık Pastacılık ve Ekmekçilik kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans Pastacılık ve Ekmekçilik bölümü için kaç net gerekir? Pastacılık ve Ekmekçilik yks net sayıları, Pastacılık ve Ekmekçilik tyt net sayıları, Pastacılık ve Ekmekçilik taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.