2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi sıralaması, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi başarı sıralamaları, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi sıralama, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Rafineri ve Petro-Kimya Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.