2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Raylı Sistemler için kaç puan almak gerekir, Raylı Sistemler için kaç bine girmek gerekir, Raylı Sistemler sıralaması, Raylı Sistemler başarı sıralamaları, Raylı Sistemler taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Raylı Sistemler İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Raylı Sistemler Makinistliği Taban Puanları ve Sıralama

2 Yıllık Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Raylı Sistemler taban puanları, 2 yıllık Raylı Sistemler sıralama, Raylı Sistemler 2 yıllık başarı sıralaması, Raylı Sistemler en son giren sıralaması, temel yetenek testi Raylı Sistemler bölümü en az kaç puan gerekir.