2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Sağlık Turizmi İşletmeciliği için kaç puan almak gerekir, Sağlık Turizmi İşletmeciliği için kaç bine girmek gerekir, Sağlık Turizmi İşletmeciliği sıralaması, Sağlık Turizmi İşletmeciliği başarı sıralamaları, Sağlık Turizmi İşletmeciliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Sağlık Turizmi İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Sağlık Turizmi İşletmeciliği taban puanları, 2 yıllık Sağlık Turizmi İşletmeciliği sıralama, Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2 yıllık başarı sıralaması, Sağlık Turizmi İşletmeciliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Sağlık Turizmi İşletmeciliği bölümü en az kaç puan gerekir.