2022 TYT üniversiteye giriş sınavında Sahne ve Dekor Tasarımı için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık Sahne ve Dekor Tasarımı kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık Sahne ve Dekor Tasarımı bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde Sahne ve Dekor Tasarımı kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında Sahne ve Dekor Tasarımı için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz. Aşağıdaki sayıların biraz üzerinde net çıkarmanız bu bölümü kazanmanıza yetecektir.

Tablo: 2021 Sahne ve Dekor Tasarımı bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Lise diploma puanınızın en düşük 250, en yüksek 500 olacak şekilde ortaöğretim başarı puanına çevrilmiş halidir. Aşağıda yer alan OBP HESAPLA butonundan sonra diploma notunuzu girerek, online olarak obp puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

2022-2021 TYT Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Netleri

2020-2021 TYT Sahne ve Dekor Tasarımı Netleri

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü

Yks 2 yıllık Sahne ve Dekor Tasarımı kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü için kaç net gerekir? Sahne ve Dekor Tasarımı yks net sayıları, Sahne ve Dekor Tasarımı tyt net sayıları, Sahne ve Dekor Tasarımı taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.