2021 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Süt ve Ürünleri Teknolojisi için kaç puan almak gerekir, Süt ve Ürünleri Teknolojisi için kaç bine girmek gerekir, Süt ve Ürünleri Teknolojisi sıralaması, Süt ve Ürünleri Teknolojisi başarı sıralamaları, Süt ve Ürünleri Teknolojisi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020 ve 2019 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2 Yıllık Süt ve Ürünleri Teknolojisi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Süt ve Ürünleri Teknolojisi taban puanları, 2 yıllık Süt ve Ürünleri Teknolojisi sıralama, Süt ve Ürünleri Teknolojisi 2 yıllık başarı sıralaması, Süt ve Ürünleri Teknolojisi en son giren sıralaması, temel yetenek testi Süt ve Ürünleri Teknolojisi bölümü en az kaç puan gerekir.