2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama için kaç puan almak gerekir, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama için kaç bine girmek gerekir, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama sıralaması, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama başarı sıralamaları, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama taban puanları, 2 yıllık Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama sıralama, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama 2 yıllık başarı sıralaması, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama en son giren sıralaması, temel yetenek testi Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümü en az kaç puan gerekir.