2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç puan almak gerekir, Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç bine girmek gerekir, Turizm ve Otel İşletmeciliği sıralaması, Turizm ve Otel İşletmeciliği başarı sıralamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Turizm ve Otel İşletmeciliği Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Turizm ve Otel İşletmeciliği taban puanları, 2 yıllık Turizm ve Otel İşletmeciliği sıralama, Turizm ve Otel İşletmeciliği 2 yıllık başarı sıralaması, Turizm ve Otel İşletmeciliği en son giren sıralaması, temel yetenek testi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü en az kaç puan gerekir.