2021 TYT üniversiteye giriş sınavında Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik için kaç net gerekir, önlisans 2 yıllık Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik kaç netle kazanılır, önlisans tytde 2 yıllık Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümüne son yerleşen kişi kaç net yapmış, tytde Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik kazanmak için kaç net yapmalıyım, üniversite sınavında Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik için en az kaç net gerekir sorularının cevabını aşağıda ki son kişinin netleri tablosunda bulabilirsiniz.

Tablo: 2020 Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümüne en son yerleşen kişinin taban tyt netleri, kontenjan bilgileri, kat sayı, orta öğretim başarı puanı(OBP) ve sınav netlerinden almış olduğu taban puan bilgileri yer alıyor.

OBP: Ortaöğretim bitirme notları en küçüğü 250, en büyüğü 500 olmak üzere ortaöğretim başarı puanına dönüştürülür. Ortaöğretimde alınan 100 üzerinden diploma notu, 5 ile çarpılarak Ortaöğretim Başarı Puanına (OBP) dönüştürülür. Böylece, 50 olan en düşük diploma notu için OBP 250 olacak, en yüksek 100 olan diploma notu için de OBP 500 olacaktır. Diploma notu bildirilmeyen adayların diploma notu ile 50’nin altında olan diploma notları, 50 olarak değerlendirmeye alınır.

Katsayı: Her adayın yerleştirme puanları OBP’nin 0,12 ile çarpılması ve puanlarına eklenmesi suretiyle elde edilir. (Fakat 30.03.2012 tarihi itibarıyla bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya belirtilen tarih ve öncesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler için yerleştirme puanlarına OBP’nin 0,06 ile çarpılmasıyla elde edilecek ek puanlar eklenir.)

Puan Türü: 2 yıllık tüm bölümler TYT puan türünden öğrenci almaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersleri tabloda görebilirsiniz:

tyt puan türü
UYARI:Tablolarda bazı üniversite isimlerinden birden fazla var ise; Bu bölümün aynı üniversitede başka yüksekokullarda veya kampüslerde de olmasından kaynaklanıyor. Bu bölüm bir üniversitede hem A yüksekokulunda hemde B yüksekokulunda yer alıp ayrıca kontenjan açılıyor. Bu yerler tercih klavuzunda yer alıp, tercihlerinize ekleyebilirsiniz.
BİLGİ: TYT PUAN VE NET HESAPLAMA sistemimizi kullanarak hangi üniversiteleri kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Açılan panelde diploma notunuzu ve tahmini netlerinizi girerek tabloyu inceleyin.

2020-2021 TYT Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik Netleri

tablo üst
Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik netleri

Yks 2 yıllık Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik kazanmak için kaç net gerekir? Tyt önlisans Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik bölümü için kaç net gerekir? Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik yks net sayıları, Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik tyt net sayıları, Uygulamalı İspanyolca Çevirmenlik taban net sayıları, 2 yıllık üniversite sınav netleri yukarıdaki tabloda yer almaktadır.