2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Web Tasarımı ve Kodlama için kaç puan almak gerekir, Web Tasarımı ve Kodlama için kaç bine girmek gerekir, Web Tasarımı ve Kodlama sıralaması, Web Tasarımı ve Kodlama başarı sıralamaları, Web Tasarımı ve Kodlama taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Web Tasarımı ve Kodlama Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Web Tasarımı ve Kodlama taban puanları, 2 yıllık Web Tasarımı ve Kodlama sıralama, Web Tasarımı ve Kodlama 2 yıllık başarı sıralaması, Web Tasarımı ve Kodlama en son giren sıralaması, temel yetenek testi Web Tasarımı ve Kodlama bölümü en az kaç puan gerekir.