2022 TYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 2 yıllık Yeni Medya ve Gazetecilik için kaç puan almak gerekir, Yeni Medya ve Gazetecilik için kaç bine girmek gerekir, Yeni Medya ve Gazetecilik sıralaması, Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralamaları, Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjanın boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanıyor. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç yerleşen olmayan üniversiteleri gösteriyor.

2 Yıllık Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: 2 yıllık bölümler TYT puan türünden alım yapmaktadır. Bu bölüme yerleşebilmek için sadece TYT sınavına girmeniz yeterli. Tyt puan türüne en çok etki eden derslerden yüksek net çıkararak, az netle daha çok puan alabilirsiniz. Tyt puan türüne etki eden dersler:

tyt puan türü

2021 2020 Tyt Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları, 2 yıllık Yeni Medya ve Gazetecilik sıralama, Yeni Medya ve Gazetecilik 2 yıllık başarı sıralaması, Yeni Medya ve Gazetecilik en son giren sıralaması, temel yetenek testi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü en az kaç puan gerekir.