2022 TYT AYT YKS üniversiteye giriş sınavlarında 4 yıllık Acil Yardım ve Afet Yönetimi için kaç puan almak gerekir, Acil Yardım ve Afet Yönetimi için kaç bine girmek gerekir, Acil Yardım ve Afet Yönetimi sıralaması, Acil Yardım ve Afet Yönetimi başarı sıralamaları, Acil Yardım ve Afet Yönetimi taban puanları sorularının cevaplarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Tabloda: 2021, 2020, 2019 ve 2018 taban puanları, başarı sıralamaları, devlet üniversitesi, özel üniversite, ücretli, burslu, ücretsiz, örgün, uzaktan eğitim, ikinci öğretim bilgilerini göstermektedir. Tabloda yer alan bilgiler sağında yazan yılların bilgilerini içerir. Tabloda dolmadı yazan yerler ise kontenjan boş kalmasından dolayı en düşük taban puan ve başarı sıralaması oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Üç çizgi “—” olan yerler, hiç tercih edilmemiş üniversiteleri gösteriyor.

4 Yıllık Acil Yardım ve Afet Yönetimi Taban Puanları ve Sıralama

Puan Türü: Bu bölümün puan türü sayısaldır. Az netle daha fazla puan almak için sayısal puan türüne en çok etki eden derslerden net almaya çalışmalısınız. Aşağıda ki tabloda taban puanlarına ve başarı sıralamalarına etki eden yüzde oranlarını görebilirsiniz.

sayısal puan türü

2021 2020 Acil Yardım ve Afet Yönetimi taban puanları, Acil Yardım ve Afet Yönetimi sıralama, Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 yıllık başarı sıralaması, Acil Yardım ve Afet Yönetimi en son giren sıralaması, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü en az kaç puan gerekir.